درباره ما

/درباره ما
درباره ما2019-01-07T17:55:44+00:00

شرکت شیمیلیا قزوین

شرکت شیمیلیا قزوین در سال 1378 با اخذ مجوز از وزارت صنایع در زمینه تولید انواع روانکارها ی صنعتی تاسیس و اقدام به خرید مدرنترین ماشین آلات نموده و با همت متخصصان داخلی و با بهره گیری از دانش فنی آغاز به کار و فعالیت نموده است.

شرکت شیمیلیا قزوین از نظر امکانات و تجهیزات و ظرفیت تولید و همچنین ارائه متنوع ساخت و ساز مواد شیمیایی در نوع خود در ایران منحصر بفرد می باشد.

تولیدات فعلی شرکت شیمیلیا قزوین عبارتند از انواع پارافین واکس در گریدهای مختلف برای مصارف متفاوت ٬پلی اتیلن واکس (PE WAX) جهت مصارف لوله و اتصالات پی وی سی ٬پلی پروپیلن ٬پلی اتیلن و مستربچ انواع روغن های کمکی (DOP) ٬پارافین مایع WHITE OIL ٬وازلین صنعتی ٬روغنهای نساجی شامل استرچ ٬آنتی استاتیک ٬اسپیندل (دوک ) ٬امولسیفایرهای نساجی ٬چربیگیرهای چرم ٬روغنهای حل شونده و روغن تراشکاری و….

محصولات تولیدی این شرکت طبق آخرین روشهای کنترل کیفیت منطبق با استانداردهای بین المللی ASTM که هم اکنون در بزرگترین کارخانجات اروپایی اعمال می گردند کنترل می شود.

واحد تحقیقات (R&D) شرکت شیمیلیا قزوین علاوه بر ارتقاء کیفیت محصولات تولیدی خود نیز موفق به تولید محصولات سفارشی صنایع مختلف از جمله صنایع چرمسازی ٬نساجی٬سموم آفات ٬لاستیک ٬پلاستیک و همچنین روغنهای صنعتی نیز شده است.

تولیدات

موم پارافین  که پس از پالایش نفت خام به دست می آید، برای استفاده با توجه به درخواست های ویژه مشتریان توسط   شیمیلیا آماده به کار میشود. به طور کلی، انواع موم پارافین با نقطه ذوب 48 درجه سانتی گراد تا 90 درجه سانتیگراد و نسبت 0.5 تا 25 درصد روغن با توجه به شرایط ویژه مشتریان متفاوت است.

موم پارافین به طور عمده در تولید شمع، بخش چوب، لاستیک، پلاستیک، ساخت و ساز و کاغذ و صنایع مشابه استفاده می شود.

مواد شیمیایی شیمیلیا در طول سال ها در تولید موم پارافین به دلیل استفاده از محصول خالص، موقعیت خود را در بازار حفظ کرده است.

بسته بندی موم پارافین به طور کلی به شرح زیر است:

30 کیلوگرم کیسه ای

25 کیلوگرم کیسه ای یا جعبه کارتن

وازلین یک مخلوط نیمه جامد از هیدروکربن است. به دلیل خواص درمانی واژینال (ژله)، آنها به طور کلی در لوازم آرایشی استفاده می شود.

وازلین یا پترولئین یا چربی معدنی از تصفیه روغن‌های سنگین نفت که باقیمانده تقطیر در ۳۶۰ درجه گرما است به دست می‌آید. برای غلیظ کردن وازلین غالباً آن را با کمی پارافین مخلوط می‌کنند. وازلین جسمی است سفید رنگ به غلظت چربی خوک.

در بازار وازلین‌های زرد یا قهوه‌ای رنگ نیز یافته می‌شود که برای داروسازی مناسب نیستند. نور از وازلین عبور نمی‌کند و اندکی فلوروسانس دارد بخصوص اگر آن را ذوب کنند. بی بو و بی مزه است ولی اغلب هنگامی که آن را گرم می‌کنند کمی بو از آن استشمام می‌شود. اگر مقدار کمی از آن را با میله‌ای بردارند بصورت رشته‌ای کشیده می‌شود. وزن مخصوص آن در دمای ۲۰ درجه سانتی‌گراد 0.830 تا 0.900 است و در ۳۸ تا ۴۲ درجه ذوب می‌شود.

وازلین همان ماده ی دور مته های حفرچاه نفت است که آن را ژله نفت می نامند.

بین ۳۶۰ و ۴۴۵ زینه تقطیر و تبدیل به هیدروکربورهای جامد و مایع و گاز می‌شود در آب، الکل اتیلیک و گلیسرین غیرمحلول است در مخلوطی از یک قسمت اتر یا کلروفرم و نیم قسمت بنزین با سولفوردوکربن حل می‌شود.

این روغن معدنی، بدون بو است که فاسد نمی‌شود. این ماده به عنوان محصول جانبی تقطیر گازولین از نفت خام تولید می‌شود. روغن معدنی مایعی پس مانده است و قیمت آن به دلیل فراوانی این ماده بسیار پایین است. در واقع، هزینه دور ریختن روغن معدنی گران‌تر از خرید آن است.

در بازار، اين محصول بصورت خالص براساس آخرين استانداردهاي  BP/USP در سه گروه توليد مي شود.

درجه A: دارويي

درجه B : بهداشتي

درجه C : صنعتي

 موارد مصرف این ماده: قابل استفاده در صنايع بهداشتي از جمله پمادهاي دارويي،كرم هاي صورت،لوسيون پوست و در صنعت به عنوان عامل نرم كننده ،جوهر چاپ،ماده تشكيل دهنده كاغذ كربن ،چرم سازي

بسته بندي : در بشکه هاي نو با وزن خالص 175 کيلوگرم . و نوع بهداشتی بسته بندی در ظروف 3 کیلویی.

امولسیون

امولسیون ها توسط مخلوط همگن از آب و پارافین به دست می آید.

امولسیون ها به طور کلی در صنایع چوب برای ویژگی های بازدارندگی آب استفاده می شود.

بسته بندی امولسیون به شرح زیر است:

جامبو بگ

خزن IBC

کد محصول محتوای جامد ویسکوزیته نفوذ/تراکم نوع بسته بندی
واکسم 40 40% 12-16 0.870-950 تانکر و مخزن IBC
واکسم 45 45% 18-40 0.870-950 تانکر و مخزن IBC
واکسم 50 50% 14-20 0.870-950 تانکر و مخزن IBC
واکسم 60 60% 18-30 0.900-960 تانکر و مخزن IBC

Emulsion

Emulsions are obtained by the homogeneous mixture of water and paraffin.

Emulsions are generally used in the wood industry for their water repellency characteristics.

Emulsion packaging is as follows;

» Tanks

» IBC

Product Code Solid Content Viscosity Penetration / Density Packaging Type
Waxem 40 40% 12-16 0,870-950 Tank, IBC
Waxem 45 45% 18-40 0,870-950 Tank, IBC
Waxem 50 50% 14-20 0,870-950 Tank, IBC
Waxem 60 60% 18-30 0,900-960 Tank, IBC

درصد

90
95
85
75